Юрій Крикунов: київські інтернати реформують

У Києві запущений пілотний проект реформування дитячих навчальних закладів інтернатного типу.

Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Правда» розповів директор Департаменту соціальної політики, депутат Київради Юрій Крикунов, передає Столичний Сайт.

Реформування передбачає заміну інституційного догляду дітей на систему, яка забезпечує виховання дітей в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних. Реалізація цього проекту вже розпочалась у Києві та паралельно в 5 інших регіонах України.

«В Києві в середньому на утримання однієї дитини з інвалідністю держава витрачає від 8 до 20 тисяч гривень щомісяця. Сюди входять зарплата вихователів, нянь, цілодобове харчування, амортизація приміщень, комунальні платежі тощо. При цьому, якщо родина залишила собі дитину з інвалідністю і сама про неї піклується, їй сплачується державна субсидія в обсязі біля 1350 грн. В чому логіка? Давайте сплачувати 5 -8-10 тисяч. І тоді, я впевнений, кількість дітей, які потрапляють в будинки-інтернати різко зменшиться», – наголошує Юрій Крикунов

На сьогодні в столиці діє лише 2 заклади для дітей без батьків, всі інші – для дітей з інвалідністю. Тобто проблему безбатьківщини Київ вирішив ще в 2000-х роках, коли були впроваджені дитячі будинки сімейного типу та сімейні форми виховання.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *